Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List

  • 57 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Lägenheten Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List med 1 sovrum ligger 6 km från Nya stadshuset och erbjuder närhet till tågstationen Main Hannover, som ligger cirka 10 minuters bilfärd bort. Den 57 m² stora lägenheten har plats för upp till 4 gäster.

Gästerna i lägenheten Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List erbjuds ett badrum med hårtorkar, badlakan och handdukar.

Gästerna kan laga sina egna måltider i ett minikök, utrustat med te-/kaffebryggare, kylskåp och ugn.

Den här lägenheten ståtar med ett behändigt läge i distriktet List. 7 km från boendet hittar du Niedersächsisches Landesmuseum. Det tar inte lång tid att ta sig till SEA LIFE Centre Hannover, som ligger cirka 15 minuters bilfärd bort. Du kommer att befinna dig nära busshållplatsen Eifelweg.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List
2 Zimmer Apartment Nahe Stadtzentrum Hannover
Mobilpris

2 Zimmer Apartment Nahe Stadtzentrum Hannover

9.6
Exceptionellt 6 recensioner
76 m från boendet
USD 286 USD 257
per natt
Wohnung 66M2 Am Kanal
Mobilpris

Wohnung 66M2 Am Kanal

8.8
Fantastiskt 7 recensioner
163 m från boendet
USD 158 USD 142
per natt
2 Zimmer Apartment Hannover
Mobilpris

2 Zimmer Apartment Hannover

8.0
Väldigt bra 7 recensioner
163 m från boendet
USD 161 USD 145
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Hannover-Langenhagens flygplats
    15 km

    Tågstationer

    Main Station Hannover
    4,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Frisersalong
    • Affärer/kommersiell service

    För barn

    • Lekplats för barn

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Te- och kaffefaciliteter

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Rökdetektorer
    • Nyckelåtkomst

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 20:00
    Utcheckning: senast 11:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List inkluderar bland annat SEA LIFE Centre Hannover, Nya stadshuset, Niedersächsisches Landesmuseum.
    • Hur stort är lägenheten Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List?
      Lägenheten Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List är 57 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Hannover-Langenhagens flygplats
    15 km

    Tågstationer

    Main Station Hannover
    4,1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Schoene 2-Zimmerwohnung In Hannover-List

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng